Pazar, Nisan 11, 2021
İlgi ÇekenlerMedyum

Gerçek Medyum

Gerçek Medyum
74views

Gerçek Medyum

Gerçek medyum arayan binlerce insan, ne yazık ki bir medyumun gerçek olup olmadığını anlama konusunda yetersiz bilgiye sahip olduğu için suistimal edilebilecek konuma düşmektedirler. Ne yazık ki zaten bu ilmin yanlış anlaşılması gibi bir durum söz konusudur. İlmin yanlış anlaşılmasında büyük ölçüde zararlı olan kişiler, bu işi yapabileceğine inanan ya da insanları buna inandırmaya çalışan kişilerdir. Bu kişilerin niyetinin iyi olmadığı herkes tarafından bilinmektedir, bilinmelidir.

Bunun, zamanın en eski mesleklerinden ve ilmi yaklaşımlarından biri olduğunu anlamak gerekir. Dünyanın en güçlü insanları, tarihin en unutulmaz kişileri bile bu yoldan yürümüş ya da bu yol ile sınanmışlardır. Yakın Osmanlı tarihinde bile büyüden pek çok iz bulunmaktadır.

Gerçek Medyum Hocalar Kimlerdir

Büyü hala tartışmalı bir konu olduğu için, buna tam olarak itimat etmediği halde bile sadece şansını denemek üzerine çeşitli araştırmalar yapan kişiler bulunmaktadır. Bu büyük bir yanlıştır. Medyumlar, büyüleri vekaleten yapan kişilerdir. Yani büyüyü yaptıran kişinin eğer sürece karşı hiçbir inancı yoksa, işlem büyük ihtimalle tutmayacak veya gerçekleşmeyecektir. Bu danışılan uzman medyumun suçu değil, danışarak büyü yaptırmak isteyen suçudur.

Bu durumda pek çok iyi medyum, gerçek olmadığı yönünde itham edilmiştir. Ve hal böyleyken de gerçek medyumları ayırt etmek her zamankinden daha zor hale gelmiştir. İletişim çağında yaşadığımız gerçeği nedeniyle, pek çok kişi de iletişimin bu denli kolaylaştırılmasını kötüye kullanma üzerine çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bir Medyumun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Sizlere verebileceğimiz en gerçekçi ve en doğru tavsiye, hocamız gibi çok sayıda referansı olan kişiler dışında kimseden danışmanlık almamaktır. Medyumluk birden fazla ilme sahip olma gerekliliğine sahiptir. Bu alanda kimin yeterli olduğunu veya kimin yetersiz olduğunu anlamak çocuk oyuncağıdır. Bu sebeple de gerçek medyum ararken bilmeniz gereken ekstra bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Sözleri iddiadan başka hiçbir şeyi temsil etmeyen kişilerin ilim sahibi olmadığını anlamak, o medyumun gerçek olup olmadığını anlamada da gayet etkili bir yöntem ya da tekniktir. Tüm detaylı bilgiler için hocamızı arayabilirsiniz.

Leave a Response