Cumartesi, Ocak 15, 2022
Bağlama Büyüsü

Bağlama Büyüsü Çeşitleri Nelerdir

Bağlama Büyüsü Çeşitleri Nelerdir
133views

Bağlama Büyüsü Çeşitleri Nelerdir

Bağlama büyüsü çeşitleri nelerdir diye sorulduğunda akla iki ana dal gelir. Rahmani ve rahmani olmayan yöntemler. Ancak bunları isim isim sayacak olsaydık, yüzlerce ve hatta belki binlerce farklı metot sayabilirdik. Bunun yerine iki ana dalda yapılan büyüler ve bu ikisinin arasındaki farklardan bahsetmek herkes için daha hayırlı ve faydalı olacaktır.

Rahmani kelimesi, rahman olandan gelir. Yani yapılmasında herhangi bir sakınca olmayan son derece iyi niyet taşıyan büyüleri ifade eder. Kara büyüler de pek çok inanca göre yasak kabul edilen büyü tipleridir. yani buradan şunu anlamak önemlidir. Büyü aslında tamamen yapılması zararlı olan ya da tavsiye edilmeyen bir ilim değildir. İyi niyet için kullanıldığı sürece bundan herhangi bir sakınca görülmemektedir. Pek ala, ikisi arasındaki derin farklar nelerdir.

Rahmani Bağlama Büyüleri

Bir büyüyü rahmani yapan birincil etmen, ondaki niyetin iyi olmasıdır. İkincil etmen ise, büyünün uygulanma şeklidir. Bazı büyücüler, büyü yapmak için rahmani olmayan varlıklardan yardım alabilirler. Ve bu yardımı da onların yardım etme isteği ile değil, onları zorlayarak yapabilirler. Cinler gibi beşinci boyut varlıkların zekaları, insanlara kıyasla çok daha düşük olduğu için kullanılmaya son derece müsait bir yapıya sahiptirler.

Bu gibi durumlarda büyü rahmani değildir. Bir varlığı bağlayarak, ona zorla büyü yapmasını istemek gibi bir durum söz konusudur. Ve bu gibi yollar kara büyü sınıfına girer. Rahmani işlemlerde ise genellikle temiz okumalar, iyi niyetler ve çoğunlukla büyü ritüellerinde kullanılan nadir materyal veya şifalı bitkiler aracılığı ile yapılır.

Kara Büyüyle Bağlama İşlemleri

Sayısız kara büyü yöntemi vardır. Yukarıda biri hakkında örnek vermiştik. Kara büyüyü zararlı yapan şey büyünün kendisi değildir. Bu konuda da pek çok kişi yanlış bilgiye ve ön yargıya sahiptir. Kara büyü zararlıdır çünkü kara büyülerdeki niyet çetrefillidir. İyi niyet yoktur, iyi niyet olmadığı için iyi bir ritüel de yoktur. Bağlama büyüsü sadece iki kişi arasında aşk bağı yaratmak için değil, başka iki kişiyi ayırmak için de kullanılabilir. Bunun gibi sayısız ihtimal değerlendirilirse, kötülük için yapılması durumunu da kabullenmek gerekir.

Leave a Response